De ce nu Crin

M-am mai pricopsit cu o leapșă de la Adi Zăbavă. Să spun de ce nu Crin.

Din păcate sunt mult mai multe motive decât aș vrea să am eu pentru candidatul cu care voi vota. Dar asta-i viața…

De ce nu Crin:

  • pentru că a chiulit din Parlament
  • pentru că nu are banii lui
  • pentru că nu vorbește străineze
  • pentru că a muncit la stat toată viața și nu știe cum devine treaba cu economia aia privată și reală
  • pentru că a pus-o pe Norica prima pe listă la europarlamentare
  • pentru că e old-school și nu înțelege online-ul

Pentru că ultima leapșă s-a lăsat cu scandal, pe asta n-o mai dau la nimeni. Sunt în bani azi! :D

Pe aceeași temă

20 Responses to “De ce nu Crin”

  1. Nu-l vota, mai tarziu o sa-ti para rau. O sa duci povara asta minim 4 ani.

  2. @dorian: îl votez, dar așa era jocul, să găsesc motive pentru care nu l-aș vota. Și eu îmi iau treaba în serios. :)

    Sper numai să nu-mi pară rău că l-am votat, cum s-a întâmplat cu Băsescu. De-aia zic tot ce am de zis înainte.

  3. Bine, eu mi-am facut datoria si ti-am atras atentia. Nu discut motivatiile tale, poate e unchiul tau, sau matusa ta, sau fratele de cruce. Dar cand o sa ti se faca lehamite sa nu ma cauti

  4. Da am sa il votez !!!! Am votat cu basescu si acum imi pare rau pt ca l-am votat .asa ca mai bine merg pe mana liberalilor,astia ne-au marit salariile,pdl ne-a bagat in criza economica…deci cine merita votul?

  5. 1. Toti parlamentarii chiulesc!…zi-mi unul care a fost prezent tot timpul!
    2. Pai da, nu are banii lui pentru ca nu a furat ca restul parlamentarilor ‘nechiulangii’….
    3. Bine ca am avut grija ca totii presedintii sa vorbeasca limbi straine la perfectie!….ti-l mai amintesti pe Iliescu?…dar pe Base???
    4.Ei nu stie……eu zic ca daca a muncit la stat stie cum ‘devine’ treaba cu bugetarii!…poate asa nu mai ies in strada cum fac acuma!
    5. Si ce are Norica???…
    6. Old school???…e cel mai tanar dintre toti canditatii!!!!

  6. De ce nu Traian Basescu (dosarul flota, dosarul de colaborator al Securitatii, incalcarea grava a Constitutiei ori de cate ori a avut ocazia, dosarul Casuneanu, duduile Udrea Eba si Ridzi, etc). De ce nu Geoana (un prostanac condus de domnul Gugal). De ce nu Oprescu(nu a reusit sa faca nimic la primaria Bucuresti).
    De ce Crin (am incredere ca va reusi sa stabilizeze Romania , el presedinte alaturi de un guvern liberal)

  7. Da,normal ca nu Crin pentru ca el e altceva,este altfel de cat am fost noi obisnuiti,noua ne plac vagabontii,golanii la putere,ne place sa fim condusi de mafioti..Eu votez cu Crin,clar!

  8. Băi Alexandru Marin care te cheamă când Popescu Florin, când Ioniscu Marcela și postezi de la același IP, ești penibil!

    Voi sunteți echipa lui Crin care schimbă România? Eh?

  9. Am mai auzit argumentul asta cu “limbi straineze” si oamenii chiar se ofuscau din aceasta pricina. Dar mie nu mi se pare un punct nevralgic. In primul rand ca, daca este intr-adevar necesar, o limba straina se invata. In al doilea rand, eu as prefera sa aiba un traducator competent decat sa ne faca de ras ca ceilalti presedinti. Iar online mie mi se pare ca se descurca mai bine decat toti ceilalti candidati. ;) Asa ca voi pune si eu stampila pe Crin Antonescu.

  10. Aviz doamnei Mirela: Crin stie franceza, cat despre restul limbilor nu stiu. Dar cert este ca se invata daca chiar isi doreste. Apoi, comparativ cu Basescu care se strofoaca pentru cateva cuvinte in engleza si se face de ras, nici nu mai are rost sa comentez. Si eu voi pune stampila pe Crin Antonescu fara regrete si cu multa incredere. Oricum Crin nu sufera de absenteism acut ca si restul parlamentarilor. Apoi, ai vrea sa aiba bani din buzunarele noastre, bani publici ca si la Basescu? Optez pentru el ca e old-fashion in acceptiune de atitudine (nu old-school) si open-mind ceea ce e benefic. Gabi A.

  11. Trei cestiuni:

    O astfel de listă cu defectele candidatului pe care îl susții te face să rămâi cu picioarele pe pământ și să nu cazi în ridicol (pericolul e mare). În plus îl poate ajuta și pe el să se corecteze.

    Referitor la limbile străine, sunt de acord că se pot învăța. Dar eu aș fi preferat să-l văd pe Crin învățând înainte de a candida.

    Crin nu suferă de absenteism acut, suferă de absenteism cronic. Vedeți aici:

    http://www.vivi.ro/politica/?cid=1&room=camera_deputatilor

    http://www.vivi.ro/politica/?cid=12&room=senat

  12. Cu unele sunt de acord, dar aia cu limbile straine si cu faptul ca nu a lucrat in sectorul privat, nu prea le inteleg :p. Adica nah, unu la mana e presedintele Romaniei, e destul sa stie romana. Si doi la mana, de partea cu sistemul privat se ocupa Guvernul, nu intra in atributiile presedintelui. Ei ca Basescu stie sa se bage in sistemul privat, cand vrea muschiu sau, aia e partea a doua :D

  13. Eu il votez pe Crin Antonescu:

    - pentru ca poate a chiulit din Parlament dar a stat in teritoriu;
    - pentru ca nu are banii lui, dar nici nu a furat ca si-i faca;
    - pentru ca nu vorbeste straineze, dar spre diferenta de altii vorbeste foarte bine limba romana;
    - pentru ca a muncit la stat toata viata (dar a muncit si nu a furat) si, fiind liberal, stie cum devine treaba cu economia privata si reala
    - pentru ca a pus-o pe Norica prima pe lista la europarlamentare
    - pentru ca e old-school dar totusi intelege online-ul

  14. Nu merita osteneala aceasta intrebare. Analizand candidatii pe care ii avem, Crin este singura solutie si evident cel mai capabil dintre ei. Bravo lui ca a chiulit din Parlament: Discursurile Pdlistilor si ale Psdistilor lasa de dorit. Nici un om normal nu ar rezista atator minciuni. Comparativ cu Traian Basescu si cu Mircea Geoana, Crin Antonescu este un inger. Basescu stie straineze de … plang si ursii! Peste asta – copiii ii sunt europarlamentari! Deci raspunsul ar fi cam asa : Pentru ca nu suntem obisnuiti cu un presedinte capabil si responsabil. Pentru ca ne place sa fim mintiti si furati. Pentru ca ne sperie gandul unui drum prosper – simtindu-ne bine in saracia noastra….

  15. Eu il sustin pe Crin pana in panzele albe.Este capabil cinstit si va aduce poporului roman ceea ce isi dorste de decenii .Corectitudinea si hotararea nemtesca.Basescu va cadea .Este disperat.Antonescu ii va lua locul si va aduce normalitatea in Romania.

  16. Eu insa nu prea gasesc motive pentru care nu l-as vota. E de departe cel mai “rasarit” dintre toti candidatii pentru prezidentiale.

  17. Hai sa cadem de acord si sa adoptam ideea ca Antonescu e chiar optiunea cea mai buna. Ca orice om normal are si chichite de care te-ai putea lega, dar daca il comparam cu Basescu sau cu Geoana, chiar si cu Oprescu, are mai multe “plusuri”.

  18. De cu nu Crin atata stiti sa scrieti dar de ce Base sau Geoana sau altii ei nu chiulesc, ? sunt niste hackeri adevarati? si mai stiu eu ce fac ei mai bine decat Crin.
    Daca tot zici de ce nu Crin zi si de ce Base sau altii si cu argumente mai fondate nu asa doar discreditare pe baza perceperii tale proaste a realitatii.

  19. 1)cine nu a chiulit din parlament?!
    2)nu are pentru ca nu a furat,asta e rau?!
    3)lasa ca iliescu stia la perfectie engleza,si d-aia nu a fost 2 mandate…lasa ca invata
    4)lasa ca nu e singuru politician care a lucrat la stat
    5)norica este un politician cu o imagine foarte buna
    6)doar el este old-school?…cum nu intelege online-ul?totusi are blog :)

  20. Comentariile cu “a chiulit din parlament dar a fost în teritoriu” mă deprimă. Este o mentalitate cu care trebuie să ne luptăm, jobul senatorului este să voteze legi.

    Crin Antonesc a fost votat de 10.000 de oameni ca să fie reprezentantul lor în Parlament și nu și-a îndeplinit acest job. Dacă nu poate reprezenta 10.000 de oameni din colegiul electoral, cum poate reprezenta o țară?

    Ce înseamnă că a fost în teritoriu? A făcut cumpărături pentru cei care l-au votat? Cum i-a ajutat?

    În plus, în parlament avea ocazia să dovedească cu fapte care e poziția lui apropo de diverse chestiuni (taxe, salarii, locuri de muncă). Dacă nu a votat pe nici o lege, ar trebui să îi cred platforma program doar pe ochi frumoși, chiar dacă ar fi avut ocazia să o susțină prin fapte?

Discussion Area - Leave a Comment